زمان انتشار: ۵ شهریور, ۱۳۹۲ - 1,142 بازدید بازدید
29389092

سخنان نماینده دزفول در مراسم خاکسپاری مرحوم پورهنگ

زاگرس فردا_  و بشرالصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون

زاگ لر: مهندس عباس پاپی‌زاده نماینده مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی در جمع هزاران نفر از مردم سراسر کشور که در مراسم خاکسپاری حاج اسفندیار پورهنگ نائب رئیس مجمع خیرین استان خوزستان و رئیس مجمع خیرین شهر سردشت دزفول به تجلیل از اسوه مهر ورزی و نیکوه کاری پرداخت.

نماینده مردم شهرستان دزفول درمجلس اظهار داشت؛ واقعا در این جمع انسان احساس افتخار می‌کند و در چهره شما عزیزان جایگاه والای مردم بزرگوار به وضوح دیده می‌شود، البته متاثریم که این جمعیت مناسبتی دارد با فاجعه بزرگی که برای همه ما رخ داد و آن درگذشت شادروان حاج اسفندیار پورهنگ است. این مجلس و این جمعیت نشان دهنده قدردانی شما مردم بزرگوار از شخصیت این عزیز مهربان است. از مصادیق بارز این مصیبت خلل، شکاف و جدایی ست که با درگذشت یک انسان بزرگ و گرانقدر رخ می‌دهد که هیچ چیز نمی‌تواند آن را پر کند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی درادامه به نقش ممتاز ایشان در بسط و تثبیت و استحکام تفکری که منجر به مدرسه سازی درمناطق محروم شد پرداخت.

نماینده دزفول در ادامه اظهار داشت؛ ایشان از پناه‌گاه‌های مردم در دوران سختی بود و به عنوان یکی از ارکان مردم جایگاه بسیار مهمی داشتند؛ طبعا به عنوان نماد مردم خوزستان در گرایش مردم به ایثار و مهرورزی و نوع دوستی بسیار موثر بودند. نقش بی‌بدیل آن مرحوم در امورات اجتماعی و فرهنگی را هیچ‌کس نمی‌تواند نادیده بگیرد و با توجه به اعتقاداتی که به لزوم تحول در جامعه داشت دارای نقش ممتاز و فداکارانه‌ای بودند و واقعا یک پناهگاه برای مردم و یک محور برای فعالان اجتماعی و فرهنگی به حساب می‌آمدند.

مهندس پاپی‌زاده در ادامه بیان داشت؛ امروز انسانی و ارسته و مصلح، چشم از جهان فرو بست، حاج اسفندیارپورهنگ که برایش انسانیت انسان‌ها ارزشی بی‌‌‌نهایت داشت مردی که در مدت عمر پر برکتش منشا خدمات فراوانی شد. مردی که با تاسی از مولای خویش امیر مومنان گمنامانه یتیمان را حامی بود، مدرسه و محل کسب دانش برای محرومان می‌ساخت، گره گشای مصائب و مشکلات روزانه انسان‌ها و دوای درمان محرومان بود. انسانی که در حوزه فرهنگی و اجتماعی دست پرتوانش معجزه‌ها آفرید، تدارک و تامین تیم‌های ورزشی، جشنواره‌ها و همایشهای فرهنگی فراوانی را بدون نام و نشان پیوسته حامی بود.

وقتی نفت شهر روز‌ها و روز‌ها در آتش می‌سوخت با از خود گذشتگی و جان بر کف، پس از چهل و اندی روز در آن گرمای طاقت فرسای تابستان غرب، حماسه‌ای ملی آفرید.

وقتی قهرمانان ملی، هنرمندان، ورزشکاران، فرهیختگان، دانشجویان را مورد تشویق وحمایت قرار می‌داد. بدون شک دل به خدا می‌سپرد.

نماینده مردم دزفول در پایان اظهار داشت؛ درود می‌فرستم به روح بلند شادروان حاج اسفندیار پورهنگ که مورد احترام همه بود، دیدیم همه مردم فهیم و قدر‌شناس با حضور بی‌نظیر خود نسبت به این خیرّ بزرگ اظهار محبت کردند که نشان دهنده جایگاه والای ایشان است. اظهار نارضایتی مردم از عدم حضور برخی مسئولین شهرستان در مراسم تشیع پیکر خیرّ بزرگ خوزستان باعث تاسف اینجانب نیز گردید زیرا حاج اسفندیار پورهنگ متعلق به هیچ قوم و طایفه خاصی نبود شخصیتی بود که خود را متعلق به همه مردم می‌دانست.

خداوند شما را توفیق دهد و انشاالله راه ایشان را ادامه دهیم، باز هم تسلیت می‌گویم به همه و به ویژه به مردم قدر‌شناس دزفول و بالاخص شما که برای تشیع و تدفین ایشان زحمت کشیدید

زمان انتشار: ۵ شهریور, ۱۳۹۲ - 1,142 بازدید بازدید

  • اخرین مطالب
  • پربیننده ترین ها
  • خواندنی ها
  • زاگرس بلاگ
  • فیلم و عکس
  • طبیعت لرستان

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

تابناک

روزگار نو

ملیت

جوان آنلاین

ایران اکونومیست

تدبیر و امید

باشگاه خبرنگاران جوان

شوشان

سبزوار نیوز

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

زیست بوم

تیک نیوز

فردانیوز

بولتن نیوز

عماریون

خوزنیوز

تعامل نیوز

شفاف نیوز