زمان انتشار: ۱۰ شهریور, ۱۳۹۱ - 1,676 بازدید بازدید
mba-mgmt

کارشناسی ارشد MBA بدون کنکور

زاگرس فرداـ در این پست قصد داریم دانشگاهها و مراکزی که دوره های بدون کنکور کارشناسی ارشد mba و دوره های یکساله mba را ارائه می کنند معرفی کنیم .

دانشگاههای ارائه کننده کارشناسی ارشد بدون کنکور mba

پردیس کیش دانشگاه تهران

این موسسه هر سال دو بار در رشته کارشناسی ارشد mba دانشجو پذیرش می کند (گر چه امسال تعدادی از دانشجویان نیمسال اول خود را از طریق کنکور گزینش کرده است و احتمالا این رویه در سال های آینده نیز تکرار خواهد شد .) برای آشنایی با این مرکز ، شرایط پذیرش ، میزان شهریه و دریافت فرم ثبت نام می توانید به سایت پردیس کیش دانشگاه تهران مراجعه کنید .

پردیس کیش دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف دوره بین المللی کارشناسی ارشد mba خود را در دانشگاه کیش برگزار می کند ، نیمی از دروس دوره توسط اساتید خارجی و نیم دیگر توسط اساتید شریف ارائه می شود . برنامه زمانبندی کلاس های این دوره ها متناسب با افراد شاغل طراحی شده است . برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم ثبت نام به سایت دانشگاه کیش مراجعه کنید .

دانشگاه کیش

این موسسه علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق کنکور ، دوره های بدون کنکور mba نیز با همکاری دانشگاه مالتی مدیای مالزی برگزار می کند . برای دریافت فرم ثبت نام به سایت دانشگاه کیش مراجعه کنید .

موسسه آموزش عالی قشم

این موسسه با همکاری دانشگاه Carleton کانادا دوره آموزشی mba برگزار می کند . برای اطلاع از شرایط و نحوه پذیرش به سایت موسسه آموزش عالی قشم  مراجعه کنید .

برنامه بین المللی آموزش mba دانشگاه شریف با همکاری دانشگاه لین شوپینگ سوئد

دانشگاه صنعتی شریف با همکاری دانشگاه لین شوپینگ کشور سوئد که یکی از چهار دانشگاه برتر سوئد است دوره آموزش mba گرایش مدیریت محصول و بازار        (MBA-ProMa) را ارائه کرده است . این برنامه تنها برنامه آموزشی در ایران است که در رنکینگ های آسیایی قرار دارد . بر اساس یکی از رنکینگ های معتبر MBA این برنامه در آسیا رتبه سی و ششم را داراست . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این دوره به http://sharif.ir/~management/international_mba/index.htm مراجعه کنید .

واحد بین الملل دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) و دانشگاه برمینگهام انگلستان در یک همکاری مشترک دوره کارشناسی ارشد MBA در گرایش مدیریت فناوری (MBA-TM) برگزار می کنند . دانشجویانی که درسهای دوره مربوطه را در چارچوب مورد نظر و اصول کنترل کیفیت دانشگاه برمینگهام با حضور استادان دانشگاه مزبور طی مدت دو سال و نیم (سی ماه) در ایران با موفقیت به پایان برسانند به دریافت مدرک کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه برمینگهام نائل می شوند .

مهلت ارسال مدارک اولین دوره این برنامه  اول شهریورماه امسال به پایان رسید و دوره از زمستان ۱۳۸۶ با برگزاری کلاسهای زبان آغاز می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت واحد بین الملل دانشگاه امیرکبیر مراجعه کنید .

کشور های پیشرفته ، دوره های کارشناسی ارشد را به دو دوره یکساله که به آنها دوره های حرفه ای گفته می شود و دو ساله که به آنها دوره های تحقیقی گفته می شود تقسیم بندی می کنند . اعتبار این دوره ها در این کشورها یکسان است و همه دانشگاههای معتبر معمولا هر دو دوره را ارائه می کنند ، تنها تفاوت این دو دوره در نوع دانشجویانی است که جذب می کنند ، دانشجویان دوره های تحقیقی بیشتر کسانی هستند که جذب مراکز تحقیقاتی می شوند و یا مایلند که در دوره دکترا ادامه تحصیل دهند اما دوره حرفه ای ، دانشجویانی را جذب می کند که مایلند پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار شوند و یا اینکه شاغل هستند و دوست دارند که با شرکت در این دوره ها بر دانش خود بیفزایند .

یکی از رشته هایی که در اکثر کشورها شامل هر دو دوره یکساله و دوساله است مدیریت mba است . در کشور ما دوره های تحقیقی mba بیش از یک دهه است که دانشجو می گیرد اما دوره های یک ساله (حرفه ای) mba در سال های اخیر و تنها توسط برخی از مراکز غیر دولتی ارائه می شود که البته با استقبال خوبی به خصوص از طرف مدیران شرکت های خصوصی روبرو شده است .

لازم به تذکر است موسساتی را که ما در این قسمت معرفی می کنیم ، موسساتی است که نویسندگان وبلاگ با آن آشنایی دارند و ممکن است موسسات دیگری با شند که این دوره ها را ارائه کنند و ما با آن آشنا نباشیم ، از دوستانی که موسسات دیگری را می شناسند جهت معرفی آنها برای ما کامنت بگذارند . برای آشنایی بیشتر با موسسات معرفی شده می توانید به سایت این موسسات که در جدول زیر ارائه شده است مراجعه کنید .

زمان انتشار: ۱۰ شهریور, ۱۳۹۱ - 1,676 بازدید بازدید

یک نظر

 1. Reza Norouzi می‌گه:

  سلام
  من دارای مدرک کارشناسی معماری هستم و قصد ادامه تحصیل در رشته mba با گرایش مدیریت پروژه را دارم

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)

 • اخرین مطالب
 • پربیننده ترین ها
 • خواندنی ها
 • زاگرس بلاگ
 • فیلم و عکس
 • طبیعت لرستان

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

تابناک

روزگار نو

ملیت

جوان آنلاین

ایران اکونومیست

تدبیر و امید

باشگاه خبرنگاران جوان

شوشان

سبزوار نیوز

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

زیست بوم

تیک نیوز

فردانیوز

بولتن نیوز

عماریون

خوزنیوز

تعامل نیوز

شفاف نیوز